Kontaktuppgifter

Vår e-postadress har följande format: förnamn.efternamn@freeco.fi

DFDS Logistics Oy

Telikatu 9B
20200 Åbo
FI2591774-7

fi-cargo@dfds.com

Exporttrafik /
Avgående trafik från Finland:

fi-outbound@dfds.com

Contact persons:

Mikko Viholainen
Tel +358(0)20 759 7072

Tuukka Pulliainen
Tel +358(0)20 759 7077

Importtrafik /
Inkommande trafik till Finland:

fi-scandinavia@dfds.com

Contact persons:

Tuomas Tuominen
Tel +358(0)20 759 7076

Traffic Director

Henri Hoikkala
henri.hoikkala@dfds.com
Tel +358(0)20 759 7071

Försäljnings- och leverantörsreskontra / Redovisning

Marianne Peltola
marianne.peltola@dfds.com
Tel +358 (0)20 759 7070

Anbud / Marknadsföring

Sales and Development Director
Patrik Heikkonen
patrik.heikkonen@dfds.com
Tel +358 (0)40 727 8788

DFDS Logistics Oy

Teknobulevardi 3-5
01530 VANTAA
FI2591774-7

kotimaa@dfds.com

Transport Manager
Jukka Jurvela
jukka.jurvela@dfds.com eller
kotimaa@dfds.com
Tel +358(0)20 759 7075

Trafik koordinator

Ville Kalsta
ville.kalsta@dfds.com
Tel. +358(0)50 567 2961

Facturering / Försäljnings- och leverantörsreskontra

Liina Kalam
liina.kalam@dfds.com

Anbud / Marknadsföring

Sales and Development Director
Patrik Heikkonen
patrik.heikkonen@dfds.com
Tel +358 (0)40 727 8788

DFDS Logistics Oü

Mäealuse 2/3
12618 TALLINN
reg. 12159906
kmkr. EE101495569

Import och Eksport Trafik koordinatorna:

Deniss Vassiljev
fi-outbound@dfds.com

Kersten Lõppe
fi-scandinavia@dfds.com

Platschef / Underentreprenad och transportutrustning:

Marko Sokk
marko.sokk@dfds.com
Tel +372 56 56 39 26
Gsm +358 40 8331 354

Facturering / Försäljnings- och leverantörsreskontra

Signet Krüger
signet.kruger@dfds.com

Kontaktformulär

Vägtransporter, inrikes
Vägtransporter, internationella
Värmereglerade transporter, inrikes
Värmereglerade transporter, internationella
Havs- och projekttransporter
Annat, vad?

Lastningsinformation

Leveransinformation

per telefon
per e-post